ایمیل: info [@] fgpishtaz.com
تلفن: 44746088 - 021
توپی
توپی
انواع توپي پرايد، پژو 405، تيبا

 

توپی چرخ جلو پراید طرح جدید 

توپی چرخ جلو تیبا طرح جدید

توپی چرخ جلو پژو 405

توپی چرخ جلو پراید طرح قدیم

توپی چرخ عقب پراید ABS

توپی چرخ عقب پراید طرح قدیم راست

توپی چرخ عقب پراید طرح قدیم چپ

توپی چرخ عقب پراید طرح جدید

 

 

 

 

 

 

 

توپی چرخ قطعه‌ای است که نه تنها باعث چرخیدن چرخ می گردد بلکه به عنوان تکیه‌گاهی برای چرخ نیز محسوب می‌شود. گشتاور پیشرانه از طریق اکسل‌ها به توپی و در نهایت به چرخ منتقل می‌شود و به طور کلی می‌توان گفت چرخ از طریق توپی به خودرو متصل می‌شود. در برخی از خودروها سنسورهای سرعت نیز در داخل توپی چرخ قرار دارند. در صورتی که توپی چرخ وجود نداشته باشد یا دچار مشکل شود، خودرو به خوبی حرکت نمی‌کند و عملکرد فرمان ضعیف می‌شود.

نشانه های خرابی توپی چرخ :

همانطور که گفته شد چرخ از طریق توپی چرخ به خودرو متصل میشود . به همین دلیل کارکرد نادرست توپی چرخ باعث کاهش کیفیت در عمل ترمز گیری و فرمان میشود که کاهش ایمنی در هنگام رانندگی را به همراه دارد.

1- لرزش فرمان :

وقتی که فرمان میلرزد عمدتا اشکال از پوسیده شدن تایرها و یا خرابی کمک فنرها میباشد و اما ممکن است این لرزش نیز ، ناشی از ایراد در توپی چرخ باشد به این صورت که ممکن است یکی از بست های توپی چرخ افتاده باشد و یا بلبرینگ های درون توپی چرخ آسیب شدید دیده باشد.

2- صداهای ناشی از تایرهای خودرو :

وقتی توپی چرخ در جای خود بازی میکند از سمت چرخ صدا تولید میشود و این صدا بیشتر در پیچ های تند به گوش میرسد. این صدا میتواند مانند گیر گردن و تق تق و یا بیرون اومدن چیزی از چرخ باشد .

3- اختلال در ترمزگیری :

عمده مشکلات در ترمز گیری می تواند به علت خرابی دیسک ترمز و یا لنت ترمز باشد، ولی لق زدن بلبرینگ ها هم می‌تواند در ترمزاختلال ایجاد کند به نحوی که باعث کشیده شدن یا گیر کردن آن شود.

 

توجه :

در هنگام خرید به برند FGP حک شده روی قطعات توجه نمایید.

 

 

با تشکر                       

واحد فنی و مهندسی شرکت فرهنگ قطعه پیشتاز

گروه صنعتی فرهنگ قطعه پیشتاز (FGP) با پشتوانه سی سال تجربه ارزشمند بنیانگذاران آن در عرصه تولید و تامین قطعات خودروهای سواری و سنگین به سازمانی بالنده و پویا تبدیل گردیده که با شعار پیشتازی در کیفیت افتخار دارد که در تمامی گستره کشور عزیزمان ایران بهترین و با کیفیت‌ترین قطعات را در اختیار خودروسازان داخلی و نمایندگان انحصاری فروش در داخل و خارج از کشور قرار داده تا مصرف‌کنندگان نهایی پیشتازی در کیفیت FGP را باور داشته باشند. این شرکت با انتقال دانش فنی و بومی سازی فناوری تولید قطعات خودرو و با رعایت تمامی استانداردهای ملی و بین‌المللی و استقرار نظام مدیریت کیفیت ضمن اشتغال زایی، اهتمام خود را به جهت خودکفایی در تولید قطعات مصرفی به کار بسته است. FGP تامین‌کننده انواع لوازم یدکی خودرو در گروه‌های قطعات موتوری، انتقال قدرت، قطعات اکسل و ترمز به این شرح می‌باشد: سرسیلندر، وایرشمع، کابل، واترپمپ، اویل پمپ، دیسک ترمز، لنت ترمز، میل بادامک، میل لنگ، بوش و پیستون، توپی، سگدست، شاتون، دیسک و صفحه، جعبه فرمان، کاسه چرخ، پمپ بنزین، بوت و ...

فرهنگ قطعه پیشتاز FGP
فرهنگ قطعه پیشتاز FGP
© تمامی حقوق برای شرکت فرهنگ قطعه پیشتاز محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک