ایمیل: info [@] fgpishtaz.com
تلفن: 44746088 - 021
dividerآرشیو اخبارdividerراهنمای استفاده واتر پمپ
راهنمای استفاده واتر پمپ

مواردی که هنگام خرید و نصب واتر پمپ باید به آن توجه نمایید:

یکی از قطعات مهم در موتور خودرو واتر پمپ می‌باشد که وظیفه پمپاژ آب در موتور را دارد که با به چرخش در آوردن دائمی آب و ضد یخ در موتور مانع ازگرم شدن بیش از حد موتور خودرو می‌گردد. واتر پمپ با پمپاژ آب در اطراف موتور و سیلندرها باعث خنک شدن موتور خودرو می‌شود و این آب پس از گردش توسط واتر پمپ دوباره به رادیاتور باز می‌گردد.

مراحل تعویض واتر پمپ

برای تعویض «واترپمپ» در زمان خرابی یا چکه کردن آن، موتور باید سرد باشد و آب رادیاتور نیزخالی شود. ابتدا پیچ‌های رادیاتور وبست شیلنگ‌های آب بالا و پائین را باز کرده و رادیاتور را از موتور جدا کنید، سپس پیچ‌های پروانه‌ و پولی و در پایان پیچ‌ها یا طراف پوسته «واترپمپ» را باز نمائید.
برای بستن واترپمپ ابتدا واشر پوسته را با گریس اندود کرده و پیچ‌های واترپمپ رایکنواخت ببندید، در ادامه پروانه و پولی نصب گردد و در آخرین مرحله پیچ‌های رادیاتور و بست شیلنگ‌های آب را نیز سفت نمائید.

 

توجه: نشتی آب و یا بالا رفتن آمپر دمای آب موتور از علایم خرابی واتر پمپ می‌باشد. در صورت خراب بودن واترپمپ، آمپر دمای آب با وجود پر بودن رادیاتور همچنان بالا می‌رود و از موتور خودرو صداهای ناهنجاری به گوش می‌رسد.

گروه فنی شرکت فرهنگ قطعه پیشتاز

گروه صنعتی فرهنگ قطعه پیشتاز (FGP) با پشتوانه سی سال تجربه ارزشمند بنیانگذاران آن در عرصه تولید و تامین قطعات خودروهای سواری و سنگین به سازمانی بالنده و پویا تبدیل گردیده که با شعار پیشتازی در کیفیت افتخار دارد که در تمامی گستره کشور عزیزمان ایران بهترین و با کیفیت‌ترین قطعات را در اختیار خودروسازان داخلی و نمایندگان انحصاری فروش در داخل و خارج از کشور قرار داده تا مصرف‌کنندگان نهایی پیشتازی در کیفیت FGP را باور داشته باشند. این شرکت با انتقال دانش فنی و بومی سازی فناوری تولید قطعات خودرو و با رعایت تمامی استانداردهای ملی و بین‌المللی و استقرار نظام مدیریت کیفیت ضمن اشتغال زایی، اهتمام خود را به جهت خودکفایی در تولید قطعات مصرفی به کار بسته است. FGP تامین‌کننده انواع لوازم یدکی خودرو در گروه‌های قطعات موتوری، انتقال قدرت، قطعات اکسل و ترمز به این شرح می‌باشد: سرسیلندر، وایرشمع، کابل، واترپمپ، اویل پمپ، دیسک ترمز، لنت ترمز، میل بادامک، میل لنگ، بوش و پیستون، توپی، سگدست، شاتون، دیسک و صفحه، جعبه فرمان، کاسه چرخ، پمپ بنزین، بوت و ...

فرهنگ قطعه پیشتاز FGP
فرهنگ قطعه پیشتاز FGP
© تمامی حقوق برای شرکت فرهنگ قطعه پیشتاز محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک