ایمیل: info [@] fgpishtaz.com
تلفن: 44746088 - 021
dividerآرشیو اخبارdividerراهنمای نصب سرسیلندر پژو
راهنمای نصب سرسیلندر پژو

مواردی را به اختصار جهت نصب سرسیلندر پژو 405 ارائه می‌نماییم:

1. روغن موتور را تخلیه نموده و اطمینان حاصل نمایید تا مجاری آب و روغن در بلوک سیلندر عاری از هر پلیسه و آلودگی باشد.

2. در هنگام باز نمودن سرسیلندر از درون جعبه بسته‌بندی، دقت نمایید که ضربه‌خوردگی و دفرمگی بر روی سرسیلندر به وجود نیاید.

3. در تهیه قطعات مونتاژی بر روی سرسیلندر، دقت لازم بعمل آید که از قطعات استاندارد استفاده شود.

این شرکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال استفاده از قطعات غیر استاندارد نمی‌پذیرد.

4. سوپاپ‌های دود و هوا حتما از نوع استاندارد باشند و از لحاظ مونتاژ صحیح میل ساق سوپاپ بر روی گیت سوپاپ سرسیلندر دقت لازم را بعمل آید. در صورت مشاهده هرگونه لقی و یا سفتی بیش از حد مجاز نسبت به تعویض سوپاپ اقدام نمایید.

5. قطر محل آب‌بندی کاسه نمد سوپاپ (لاستیک سوپاپ) مورد بررسی دقیق قرار گرفته و در صورت مغایرت در اندازه لبه آب‌بندی از استفاده کاسه نمد مربوطه جلوگیری بعمل آید و نسبت به تهیه کاسه نمد استاندارد اقدام فرمایید. شایان ذکر است استفاده از کاسه نمد غیر استاندارد باعث روغن سوزی موتور وخروج دود بیش از حد از اگزوز می‌شود.

توجه: باتوجه به ماهیت قطعه سرسیلندر و قرارگرفتن آن بطور مداوم در معرض تنش‌های مکانیکی و حرارتی وجود اشکال درقطعات جانبی مانند اجزای سیستم خنک‌کننده (ترموستات، فن، سنسور دمای آب، واتر پمپ و غیره) می‌تواند موجب خرابی سرسیلندر گردد.

6. قبل از مونتاژ سرسیلندر برروی بلوک سیلندر بایستی مطمئن شد که بلوک سیلندر عاری از هرگونه ناصافی سطح، خراشیدگی و ساییدگی بیش از حد بوده و ارتفاع آن نیز مطابق استاندارد باشد.

7. قبل از نصب سرسیلندر از صحت و مونتاژ صحیح بوش‌های سیلندر بر روی بلوک سیلندر (سرسیلندرهایی که بوش مجزا دارند) اطمینان حاصل نمایید. مقدار بالا آمدگی و هم سطح بودن بوش‌ها نسبت به یکدیگر و نسبت به بلوک سیلندر بایستی با دقت توسط ابزار مخصوص مطابق استاندارد کنترل شود. در غیر اینصورت باعث بروز نشتی از سطح زیر سیلندر و تداخل آب و روغن در موتور می‌گردد.

8. قبل از مونتاژ سرسیلندر، بایستی رسوبات موجود بر روی رزوه پیچ های سرسیلندر و بلوک سیلندر توسط فرچه سیمی و ابزار مناسب بصورت کامل تمیز شود.

9. از قرارگیری صحیح واشر سرسیلندر برروی بلوک سیلندر اطمینان حاصل نمایید. نصب غیر صحیح موجب داغ شدن سرسیلندر می‌شود.

10. هنگام مونتاژ سرسیلندر برروی بلوک سیلندر می‌بایستی از پیچ‌های سالم و استاندارد استفاده شود و همچنین هنگام نصب بایستی از خمیر و چسب مخصوص بر روی رزوه‌ها جهت آب‌بندی و جلوگیری از زنگ زدگی استفاده نمود.

11. هنگام مونتاژ پیچ‌های سرسیلندر بایستی سطح زیر گل پیچ به روغن آغشته شود تا نیروی اصطکاک بستن پیچ کاهش یابد.

12. صحیح بستن پیچ‌های سرسیلندر بصورت حلزونی و در چند مرحله با اعمال گشتاور زاویه‌ای مناسب می‌باشد. در صورت عدم رعایت این مهم سرسیلندر تاب برداشته و آب‌بندی به طور صحیح انجام نخواهد شد و باعث بروز نشتی از سطح زیر سیلندر و تداخل آب و روغن می‌گردد.

13. سطوح منیفولدهای دود و هوا را با سرسیلندر مطابقت دهید. عدم تطابق منیفولدهای دود و هوا با سرسیلندر پیامدهای زیر را به همراه دارد:

نشت کردن دود
سوختن واشر منیفولد دود
افزایش آلودگی هوا
ورود هوای اضاقه به محفظه
آنبالانس شدن قدرت و توان سیلندر
ارتعاشات موتور
بالا رفتن دمای موتور
مصرف سوخت بیشتر
نشت کردن مایع خنک کننده
 

در هنگام بستن منیفولدها علاوه بر استفاده از واشر نو در بستن صحیح پیچ‌های اتصال بایستی دقت نمود.

 

14. محل قرارگیری ترموستات را تمیز نموده و از عاری بودن پلیسه در زیر آن مطمئن شوید.

15. در هنگام مونتاژ قطعات بر روی سر سیلندر مطمئن شوید تا کلیه قطعات جانبی آن به طور مناسبی در محل خود قرار گرفته باشند.

از روغن مناسب و توصیه شده کارخانه خودروساز استفاده شود.
 

گروه فنی شرکت فرهنگ قطعه پیشتاز

گروه صنعتی فرهنگ قطعه پیشتاز (FGP) با پشتوانه سی سال تجربه ارزشمند بنیانگذاران آن در عرصه تولید و تامین قطعات خودروهای سواری و سنگین به سازمانی بالنده و پویا تبدیل گردیده که با شعار پیشتازی در کیفیت افتخار دارد که در تمامی گستره کشور عزیزمان ایران بهترین و با کیفیت‌ترین قطعات را در اختیار خودروسازان داخلی و نمایندگان انحصاری فروش در داخل و خارج از کشور قرار داده تا مصرف‌کنندگان نهایی پیشتازی در کیفیت FGP را باور داشته باشند. این شرکت با انتقال دانش فنی و بومی سازی فناوری تولید قطعات خودرو و با رعایت تمامی استانداردهای ملی و بین‌المللی و استقرار نظام مدیریت کیفیت ضمن اشتغال زایی، اهتمام خود را به جهت خودکفایی در تولید قطعات مصرفی به کار بسته است. FGP تامین‌کننده انواع لوازم یدکی خودرو در گروه‌های قطعات موتوری، انتقال قدرت، قطعات اکسل و ترمز به این شرح می‌باشد: سرسیلندر، وایرشمع، کابل، واترپمپ، اویل پمپ، دیسک ترمز، لنت ترمز، میل بادامک، میل لنگ، بوش و پیستون، توپی، سگدست، شاتون، دیسک و صفحه، جعبه فرمان، کاسه چرخ، پمپ بنزین، بوت و ...

فرهنگ قطعه پیشتاز FGP
فرهنگ قطعه پیشتاز FGP
© تمامی حقوق برای شرکت فرهنگ قطعه پیشتاز محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک